Krepšinio pirmenybių čempionai nepasikeitė

Baigėsi keturis mėnesius trukusios 66-osios Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybės „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti. Trečius metus iš eilės nugalėtojų trofėjų į viršų kėlė Liudvinavo „Vytis“.

Netrūko intrigos. Šiemet pirmą kartą per 66-erius pirmenybių gyvavimo metus didžiajame aukščiausiosios lygos finale nebuvo vietinių komandų. Jame susitiko Liudvinavo „Vytis-Masažo namai“ bei Marijampolės „Veteranai-Rimbalda“. Nepaisant to, žiūrovai vis tiek gausiai susirinko pažiūrėti lemiamos pirmenybių kovos. Rungtynes geriau pradėjo „Vyčio-Masažo namų“ krepšininkai, kurie vienu metu buvo įgiję net 17 taškų persvarą. Varžovų tai neišmušė iš vėžių ir po jų spurto 9:0 ketvirtajame kėlinyje ekipas skyrė vos 2 taškai. Visgi solidžiau pabaigą sužaidęs „Vytis-Masažo namai“ galiausiai įrodė savo pranašumą 77:69 ir trečius metus iš eilės pelnytai tapo varžybų čempionu.

Pasveikino. Aukščiausiosios lygos nugalėtojus bei vicečempionus pasveikino ir „Santakos“ įsteigtas taures bei medalius žaidėjams įteikė laikraščio redaktorė Dangyra Apanavičienė, rajono meras Algirdas Neiberka bei vicemeras Joris Juškauskas.

Favoritų pergalė. Mažajame aukščiausiosios lygos finale „Grupinispirkimas.lt“ krepšininkai prieš „Karklinius“ nepirmavo nė karto, tačiau intriga rungtynėse laikėsi kiek daugiau nei tris kėlinius. Tik lemiamame ketvirtyje dvikovos favoritai „Karkliniai“ tvirtai ėmė kontroliuoti žaidimą ir galiausiai laimėjo 94:79. Puikiai nugalėtojų gretose žaidė 24 taškus pelnęs Paulius Gvazdaitis. Pralaimėjusiųjų ekipai Žygimantas Vasiliauskas surinko 26 taškus.

Šokėjos. Į lemiamas aukščiausiosios lygos dvikovas gausiai susirinkusius sirgalius pertraukėlių metu linksmino Vilijos Jakubauskės vadovaujamos „Šokančių batelių“ šokėjos.

Be intrigos. Didžiajame B lygos finale intrigos apskritai nebuvo. Nuo pirmų minučių rungtynes kontroliavęs „Bruklinas“ nuolat didino savo pranašumą ir galiausiai laimėjo susitikimą su „Vienybės-Aterhouse“ krepšininkais 102:72. Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavo Paulius Parachomikas, pelnęs 30 taškų ir atkovojęs 20 kamuolių.

Išvarė. Nedaug intrigos buvo ir mažajame B lygos finale tarp „Kudirkos Naumiesčio“ ir „Vištyčio“. Visgi emocijų dvikovoje netrūko. Jau rungtynių pradžioje už dvi technines pražangas iš aikštelės buvo išvytas „Vištyčio“ ekipos atstovas Gintaras Rimas. Likę be jo komandos draugai buvo priversti aikštę palikti nuleistomis galvomis. Nepaisant to, kad keletą kartų taikliais tolimais metimais „Vištytis“ dar buvo grąžinęs intrigą, galiausiai dvikovą pralaimėjo 84:104. „Kudirkos Naumiestį“ į priekį vedė 31 tašką įmetęs Rokas Puikys bei dviem taškais mažiau surinkęs Linas Duoba.

Snaiperiai. Finalinių varžybų metu buvo surengtas ir tritaškių metimų konkursas. Jame dalyvauti ryžosi 8 sportininkai. Pirmajame etape geriausiai pasirodė 17 taškų įmetęs „Vyčio-Masažo namų“ atstovas Airidas Luckus. Kartu su juo į finalą pateko Saulius Pavelčikas iš „Bruklino“ bei Arnas Ryckis iš „Vištyčio“. Lemiamame etape šaltesnius nervus vėl pademonstravo A. Luckus, pelnęs 14 taškų ir iškovojęs geriausiam pirmenybių snaiperiui skirtą statulėlę bei kamuolį.

Geriausieji. Pasibaigus varžyboms buvo išdalinti ne tik „Santakos“ laikraščio įsteigti komandiniai prizai, bet ir asmeniniai apdovanojimai. Naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju išrinktas „Grupinispirkimas.lt“ narys Karolis Rimgaila. Rezultatyviausiu varžybų žaidėju tapo „Vištyčio“ gynėjas Arnas Ryckis, vidutiniškai pelnydavęs po 25, 7 taško. Daugiausiai kamuolių atkovojusio žaidėjo prizą atsiėmė „Bruklino“ aukštaūgis Paulius Parachomikas, o daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiam sportininkui skirta dovana įteikta Mantui Varnagiriui iš „Vyčio-Masažo namų“. Jo komandos draugas Karolis Šukys pripažintas naudingiausiu aukščiausiosios lygos finalo ketverto žaidėju, o analogiškas B lygos prizas atiteko P. Parachomikui.

Padėkos. Pasibaigus pirmenybių kovoms „Santakos“ laikraščio redaktorė Dangyra Apanavičienė asmenines dovanas įteikė visą sezoną turnyre teisėjavusiems teisėjams Tomui Dainiui, Giedriui Murauskui, Raimundui ir Gitautui Girniukaičiams, Evaldui Kučiauskui bei Algidui Karaliui, taip pat sekretoriato darbuotojams Povilui Krupavičiui, Rokui Plechavičiui, Nojui Galinskui ir Tomui Čiupliui. „Santakos“ laikraščio dovanos taip pat įteiktos garso operatoriui Daivui Mickevičiui, Vilkaviškio sporto ir pramogų centro direktoriui Martynui Kasperaičiui, vienai iš varžybų organizatorių Renatai Nausėdienei bei pirmenybių interneto svetainę www.santakostaure.lt sukūrusiam krepšinio entuziastui Edvinui Vespaltai. Pastarajam įteiktas ir mero padėkos raštas.

Pasidalinti naudojant: